HOT-INFO

05-660 Warka

szkola@ckziu.edu.pl

WIZJA SZKOŁY

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W NOWEJ WSI BĘDZIE:

• szkołą bezpieczną, stwarzającą warunki do rozwoju zainteresowań uczniów i słuchaczy, kształtowania umiejętności kluczowych i społecznych;
• szkołą zdolną do samodzielnego rozwiązywania problemów;
• szkołą oferującą odpowiednią szansę edukacyjną każdemu uczniowi i słuchaczowi;
• organizacją dbającą o poprawne relacje międzyludzkie;
• szkołą środowiskową i z tradycjami;
• instytucją przyjazną, gdzie uczniowie i słuchacze odkrywają i rozwijają swoje talenty;
• szkołą przygotowującą młodego człowieka do życia w zintegrowanej Europie;
• szkołą kształtującą wśród uczniów i słuchaczy postawy tolerancji i poszanowania poglądów innych ludzi.

NAUCZYCIELE I PRACOWNICY NASZEJ SZKOŁY BĘDĄ:

• wdrażali ciekawe programy edukacyjne;
• zdobywali kompetencje do nauczania nowych przedmiotów;
• uważnie obserwowali otaczającą rzeczywistość i jej zmiany;
• właściwie reagowali na różnorodne sytuacje dydaktyczno-wychowawcze;
• doskonalili pracę własną i urozmaicali formy współpracy z rodzicami, instytucjami
i środowiskiem lokalnym;
• utożsamiali się ze swoją placówką, jej misją i wizją;
• dbali o własny rozwój;
• stosowali zasady prawidłowej komunikacji.

NASI ABSOLWENCI BĘDĄ:

• świadomi swojej wartości, twórczy i tolerancyjni;
• odpowiedzialni za proces uczenia się i samodoskonalenia;
• dobrze przygotowani do egzaminów zewnętrznych i nauki na kolejnych etapach edukacji;
• biegli w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami i językami obcymi;
• wyposażeni w techniki skutecznego uczenia się;
• odpowiedzialni za własne wybory;
• przygotowani do wystąpień publicznych i autoprezentacji;
• przygotowani do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, zaradni i kreatywni w trudnych sytuacjach;
• konsekwentni w popularyzowaniu aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia;
• przygotowani do funkcjonowania na rynku pracy;
• otwarci na wiedzę, nowe doświadczenia i współpracę z ludźmi.

Jesteśmy otwarci na potrzeby adresatów naszej oferty, pragniemy, aby dzięki zdobyciu wykształcenia i zawodu, wdrażaniu do samokształcenia i uczestnictwa w kulturze, łatwiejsze stało się dla nich pokonywanie barier społecznych i zawodowych, rozwój ich aktywności ekonomicznej i kulturalnej oraz wzrost szans w osiągnięciu sukcesu życiowego.

Realizując procesy dydaktyczne i wychowawcze kształtujemy humanistyczne i patriotyczne postawy uczniów i słuchaczy, rozwijamy w nich odpowiedzialność, tolerancję i samodzielność.

Ponadto naszym celem jest wykształcenie wysokiej klasy fachowców przygotowanych do działania na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy.
Nasi absolwenci to ludzie sumienni, pracowici, przygotowani do samodzielnego działania, twórczy. Jako potencjalni pracownicy dobrze współdziałają w grupie, posiadają wiedzę i cechy, które pozwolą im odnieść sukces w życiu zawodowym.

Powyższe cele osiągamy poprzez wykorzystanie naszych kluczowych zasobów, którymi są nauczyciele, uczniowie i słuchacze. Zaplecze materialne pozwala nam na realizację zadań na wysokim poziomie.

Wieloletnie doświadczenie, wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli oraz ambitni uczniowie i słuchacze wyróżniają Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi jako najlepszą placówkę tego typu w regionie.

Kategoria: