HOT-INFO

05-660 Warka

szkola@ckziu.edu.pl

Plakat - Technikum eksploatacji portów i terminali

Plakat opisujący zawód technik eksploatacji portów i terminali

TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI:

Ósmoklasisto i ósmoklasistko! Czego nauczysz się na zajęciach zawodowych w 5-letnim technikum eksploatacji portów i terminali?

➡ Jak organizować pracę w terminalach przeładunkowych, obsługi środków transportu w portach morskich, rzecznych, terminalach samochodowych, lotniczych i drogowych
➡ Jak obsługiwać podróżnych w portach i terminalach, rozwijając umiejętności kontaktów interpersonalnych, opartych o wiedzę i przepisy związane z obsługą pasażerów we wszystkich miejscach, gdzie możemy spotkać się z podróżnymi
➡ W jaki sposób zachować się w czasie pracy z osobami będącymi w podróży oraz jak rozwiązywać sytuacje kryzysowe związane z podróżą
➡ W jaki sposób wygląda organizacja i prowadzenie prac, związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów i ładunków: począwszy od pakowania, załadunku, dokumentacji aż do samego transportu
➡ Zapoznasz się z dokumentacją, jaka wiąże się z transportowaniem ładunków wszystkich typów, opartą o wykorzystanie programów komputerowych
➡ Nauczysz się profesjonalnego słownictwa z branży logistyczno-spedycyjnej
➡ Poznasz słownictwo obce, funkcjonujące w obsłudze podróżnych i związane z organizacją pracy w terminalach
➡ ...i jeszcze więcej!

Co zyskasz, jeśli od września dołączysz do technikum eksploatacji portów i terminali w CKZiU w Nowej Wsi?
➡ Zyskasz możliwość dołączenia do jednego z najbardziej przyszłościowych kierunków kształcenia – specjalista w zakresie obsługi portów i terminali to bardzo pożądany ekspert w dzisiejszych czasach!
➡ Zdobędziesz niezbędne doświadczenie do pracy w zawodzie: dzięki zajęciom praktycznym, wiedzy ekspertów i praktykom zagranicznym!
➡ Zyskasz okazję sprawdzenia, jak funkcjonują największe porty i terminale obsługi pasażerów w Polsce. Nasze technikum położone jest w centrum Mazowsza i w niedalekiej odległości od takich instytucji, jak: Lotnisko Chopina w Warszawie, powstający Centralny Port Komunikacyjny z największym lotniskiem w Polsce (ok. 30 km. od stolicy naszego powiatu, Grójca), warszawskie dworce kolejowe (Dworzec Centralny, Dworzec Warszawa Zachodnia, Dworzec Warszawa Wschodnia), lotnisko w Modlinie itd. Być może swoje praktyki zawodowe odbędziesz w jednym z tych miejsc!
➡ Zyskasz szansę do aplikacji na miesięczne praktyki w ramach programu Erasmus Plus!
➡ Jako uczniowie technikum w CKZiU w Nowej Wsi zyskacie możliwość uzyskania stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Mazowsze (jako jedyni na terenie powiatu grójeckiego!)
➡ ...i jeszcze więcej!

Nauka tego zawodu opiera się na następujących kwalifikacjach:
➡ Kwalifikacja SPL.02. Obsługa podróżnych w portach i terminalach.
➡ Kwalifikacja SPL.03. Obsługa ładunków w portach i terminalach.

Po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, uczeń otrzyma świadectwo je potwierdzające. Świadectwo to jest pełnoprawnym państwowym dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.
Po uzyskaniu dwóch świadectw kwalifikacyjnych uczeń otrzymuje DYPLOM - TECHNIK EKPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI.
Równocześnie uczeń naszego Technikum będzie mógł przystąpić do egzaminu maturalnego, którego zdanie będzie przepustką do dalszego etapu kształcenia - na studia, bowiem zdobyte kwalifikacje w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali mogą być podwyższone przez kontynuację nauki w szkołach wyższych na kierunkach takich, jak: zarządzanie w transporcie lotniczym, teleinformatyka, budowa lotnisk, zarządzanie infrastrukturą lotniskową itp.

Kategoria: